Защо трябва да притежавате Зелената книга на Пловдив?
В Пловдив често се случват чудеса. Миналата седмица видеоподкастът „В Капана“ на Под тепето ви запозна с един оазис в Кючук Париж, от който излизат играчките на ESNAF TOYS и тръгват към сърцето на Париж, а днес ще ви представим други изключително креативни хора, които вкараха града ни в световната карта на дизайна. Става въпрос на младия екип на студио PUNKT, разработило логото и дизайна на Под тепето преди вече близо 6 години. Това са хората, които седят зад визията на Пловдив 2019- Европейска столица на културата и логото на проекта, което започва да се налага от тази година като бранда на града.
Поводът да гостуваме в „дома“ на PUNKT на улица „Отец Паисий“ е издаването на Зелената книга на Пловдив, по проект на фондация „Пловдив 2019“. Издание, което трябва да бъде на библиотеката във всеки пловдивски дом.
Книгата, започнала като на игра, днес е съвършен зелен градски буквар с авторски илюстрации, страхотен текст и цели 52 пловдивски предизвикателства, които могат да накарат възрастния да се почувства хлапак, а детето да стане възрастен. На страниците в книгата има градски игри за всяка една седмица в годината, които ще ви предизвикат, замислят, усмихнат и ангажират с мисията да ценим Пловдив и средата му.
„Вече 18 години, откакто започнахме, основната ни тема е брандингът, а основната ни мисия- Пловдив“, казва един от основателите на студиото и негов двигател Красимир Ставрев.
Много неща могат да се изпишат за визитка на PUNKT. Те са автори на брандинга на българския павилион на Венецианското биенале тази година. В момента студиото работи с най-старата галерия за съвременно изкуство в Оксфорд. Работят сериозно за проекти в градове като Клуж, Виена и много други точки по света.
Защо трябва да притежавате Зелената книга на Пловдив и как се създава световен дизайн на улица „Отец Паисий“, вижте и чуйте във видеото: